Multiform-Kraków

Aranżacyjne trendy w 2022 roku

Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje o tym, jakie trendy w projektowaniu wnętrz będą na topie w kolejnych miesiącach. Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w mijającym roku, również w 2022 nasze domy i mieszkania nadal będą pełniły hybrydową rolę. Będą łączyły w jednym miejscu przestrzeń życiową z zawodową, a także tak bardzo potrzebnym nam azylem, który chroni nas przed negatywnymi czynnikami ze świata zewnętrznego. To kształtowało w 2021 roku i nadal będzie tendencje i kierunki w projektowaniu wnętrz. A co poza tym?

Eko króluje

Zainteresowanie ochroną środowiska wzrasta z roku na rok i nie pozostaje bez wpływu na wiele dziedzin życia, również na architekturę wnętrz, dlatego styl vintage będzie święcił triumf w bliższej i – śmiemy twierdzić, że także – dalszej przyszłości. Aspekt proekologiczny w vintage jest wyraźny – po pierwsze wykorzystuje upcykling, czyli przetwarzanie rzeczy tak, by powstawały z nich wysokowartościowe wyroby, a po drugie – nie jest obciążony produkcją nowych detali. Styl vintage nie jest tylko wydajną i zrównoważoną opcją, ale dodaje też charakteru przestrzeni i doskonale oddaje osobowość właścicieli, którzy zyskują pewność, że żaden z sąsiadów nie będzie posiadał tego samego.

Jeśli o ochronie środowiska mowa, to trendy w projektowaniu wnętrz odzwierciedlać będą rewolucję w stosunku do zmieniającej się mody, nastąpi zwrot w kierunku długowieczności i ponadczasowości. Również w projektowaniu ważne będzie odpowiedzialne i zrównoważone podejście do aranżacji przestrzeni – czyli nie projektujemy jej na rok czy dwa, tylko na dekady. Przykładowo, przy wyborze paneli podłogowych warto zwrócić uwagę na te, na które producent daje jak najdłuższą gwarancję.

Biuro z domu nie zniknie

 

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w 2022 roku wielu z nas nadal będzie pracowało z domu, nawet jeśli nie w pełnym wymiarze godzin, to praca zdalna może stanowić jakiś wycinek tygodnia czy miesiąca. Wobec tego zaaranżowanie przestrzeni do pracy w sposób jak najbardziej komfortowy i przyjemny ze względów estetycznych będzie istotne – klucz stanowi połączenie funkcjonalności i dobrego smaku. Jeśli mamy kłopot ze skupieniem uwagi, pracując w systemie home office, może się okazać, że problem tkwi w drzwiach, które tylko wizualnie odcinają nas od reszty pomieszczeń, ale nie wyciszają zamkniętej przestrzeni. W sklepach Multi-Form znajdziesz duży wybór drzwi, których jedną z podstawowych zalet jest nie tylko stylowy wygląd, ale też walory akustyczne – po prostu znakomicie wyciszają.

Czarne akcenty

 

Czarne akcenty będą nadal popularnym trendem domowym, który zobaczymy w 2022 roku. Chociaż stworzenie aranżacji przy zastosowaniu ciemnych kolorów wymaga większej odwagi, to mniejsze akcenty odmienią wnętrze i nadadzą mu wyjątkowego charakteru. Czerń doskonale komponuje się z całą paletą innych barw, podkreśla styl i ton przestrzeni, będąc jednocześnie niezwykle elegancką. Czerń jest barwą ponadczasową, wykorzystując ją osiągniemy fantastyczny efekt aranżacyjny, który będzie modny przez długie lata.

Niezależnie od tego, na jaki trend zdecydujesz się aranżując swoje wnętrza w kolejnych miesiącach 2022 roku, ważne, by dobrze się w nich czuć, by przestrzeń była przyjazna dla Ciebie i Twoich najbliższych.